Potencjał rynku


Czysta droga dla myjni.

Jaka przyszłość?

Rynek automyjni będzie się jeszcze rozwijał – temu stwierdzeniu nikt przy zdrowych zmysłach, kto ma choć minimalne pojęcie o branży, nie będzie zaprzeczał. Przyczyna tego jest bardzo prosta – samochodów w Polsce stale przybywa i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie się dalej zwiększać, a po naszych drogach będą się poruszały coraz nowsze i coraz ładniejsze pojazdy. Konsekwencją tej swoistej wymiany „parku maszynowego” będzie bez wątpienia zwiększenie zainteresowania ze strony kierowców usługami mycia pojazdów, co z kolei przerodzi się w chęć do inwestowania ze strony przedsiębiorców. W którą stronę pójdzie jednak branża, czy dalej będą się rozwijały myjnie bezdotykowe, czy może nastąpi triumfalny powrót myjni automatycznych tu już nic jest takie oczywiste. […]

[…]Jak podkreślają eksperci, takie rozwiązanie pozwoli zatrzymać przy sobie klienta i właśnie w kierunku takich kompleksowych punktów obsługi będą się rozwijać myjnie samochodowe. Zdaniem specjalistów, w ciągu najbliższych lat, przestaną się pojawiać pojedyncze myjnie, a najczęściej realizowanymi inwestycjami będą wielostanowiskowe myjnie wyposażone w sprzęt do różnego rodzaju mycia oraz w szereg urządzeń dodatkowych, takich jak: odkurzacze, maszyny do prania dywaników, kompresory do opon oraz wiele innych urządzeń, które będą miały na celu zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców w jednym miejscu, w jak najkrótszym czasie.

Wojciech Jabłoński
– artykuł pochodzi z miesięcznika „Stacja Benzynowa” www.petrolnet.pl

 

Rynek myjni samochodowych wciąż się powiększa i występuje na nim coraz więcej podmiotów budujących konkurencję. Rocznie, rynek ten, zwiększa się o około 10%. Warto więc przemyśleć możliwość zainwestowania w swoją własną myjnię samochodową. Szacuje się, że na polskim rynku może funkcjonować 8-9 tys. myjni, a rocznie przybywa 400-500 myjni. Oczywiście, niektóre myjnie są zamykane, ale w ich miejsce powstają nowe. Zyski całego krajowego rynku myjni samochodowych szacowane są na 1,4 mld zł (dane z Portal Skarbiec.biz).

Show Buttons
Hide Buttons