Innowacyjna myjnia „MIX”


Firma MIX POLSKA Sp z o.o. wyłączny przedstawiciel firmy MIX Srl z siedzibą w Occimiano Włochy proponuje, poza standardowymi programami mycia pojazdów na myjniach samoobsługowych, innowacyjne rozwiązania:

System odzyskiwania ciepła

System odzyskiwania ciepła


Myjnie MIX, planowane przy stacjach paliw oraz sklepach wielkopowierzchniowych, mają zainstalowany system umożliwiający współpracę z systemem odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych i zasilenia myjni wodą ogrzewaną za ich pośrednictwem.

Zainstalowanie systemu odzysku ciepła pozwala na wstępne ogrzanie wody technologicznej z parowników, powodując olbrzymie oszczędności.

UWAGA! Istnieje możliwość zmodernizowania istniejących myjni w system odzysku energii cieplnej.

System oczyszczania ścieków

System oczyszczania ścieków


Firma MIX wprowadziła do oferty inteligentny system oczyszczania ścieków z myjni samoobsługowej, który pozwala odzyskać do 90% wody i użyć jej ponownie na myjni automatycznej.


Innowacyjny system odzyskiwania wody, z systemu produkcji wody zdemineralizowanej, do ponownego jej użycia, do wszystkich programów mycia. System pozwala odzyskać do 600l wody na godzinę w szczycie.

System odzyskiwania wody deszczowej, który pozwala zmniejszyć pobór wody z sieci (średnia roczna wartość opadów w Polsce wynosi 600 mm/m2, co daje z dachu myjni 4-stanowiskowej około 100 m3) rocznie.

System obniżonego ciśnienia, używany na programie woskowania, pozwala zredukować 50% zużycia energii elektrycznej, oraz 50% hydro-wosku.

W programie szczotka wyeliminowano zużycie energii elektrycznej, ponieważ program nie korzysta z pomp wysokiego ciśnienia.

W technologii myjni zostały zmienione pompy wysokiego ciśnienia o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną oraz o zmniejszonym przepływie wody, zastosowano nowoczesny piec do podgrzewania wody, z wykorzystaniem zasobnika umieszczonego wewnątrz komina spalin, co zmniejsza zużycie gazu oraz wpływa na zmniejszenie emitowanej ilości spalin do atmosfery. Zwiększa to także sprawność całego układu grzewczego o ponad 30%.

Program "Aktywna piana"

Program „Aktywna piana”


Program AKTYWNA PIANA – program, poza doskonałym efektem wizualnym, pozwala na dokładniejsze usuwanie zanieczyszczeń z samochodu.

Program mycia podwozia

Program mycia podwozia


Program mycia podwozia – Nowość na rynku – Zwiększa atrakcyjność oraz konkurencyjność myjni. Usuwa zabrudzenia oraz sól drogową z podwozia, płyty podłogowej oraz układu wydechowego, zmniejszając ryzyko korozji.

Samodzielny wydruk faktury

Samodzielny wydruk faktury


Możliwość samodzielnego wydruku faktury uproszczonej przez klienta.

Rozwiązanie pozwala na pozyskanie dodatkowej grupy klientów oraz „klienta flotowego”.

 

Płatność kartą

Płatność kartą


System umożliwiający płatność kartą za usługi na myjni samoobsługowej.

Tankowanie płynu do spryskiwaczy

Tankowanie płynu do spryskiwaczy


System tankowania płynu do spryskiwaczy na stanowiskach mycia pojazdów.

System umożliwia samodzielne tankowanie przez klienta płynu do mycia szyb. Rozwiązanie pozwala wyeliminować jednorazowe opakowania, co korzystnie wpływa na ochronę środowiska.

Zarządzanie myjnią przez internet

Zarządzanie myjnią przez internet


Daje możliwość podglądu na podstawowe dane takie, jak:
  • ilość kredytów wrzuconych na poszczególny stanowiskach,
  • czas użycia poszczególnych programów na poszczególnych stanowiskach,
  • zmiana czasu trwania programów mycia,
  • sprawdzanie stanu alarmów,
  • sprawdzania czasu pracy pomp wysokiego ciśnienia.
Show Buttons
Hide Buttons